Novinky

5 tipů, jak najít nejlepší urologickou ambulanci

Urologie je lékařský obor zaměřující se na prevenci, diagnostiku a léčbu onemocnění močového ústrojí a mužských pohlavních orgánů. Péči urologa přitom vyžaduje stále větší množství lidí. Jak ale najít toho správného odborníka, který vám pomůže s vaším problémem?

5 tipů, jak najít nejlepší urologickou ambulanci

1. Získejte doporučení

S trochou nadsázky se dá říct, že výběr správného lékaře je podobný výběru šikovného řemeslníka. Většinou se poptáváme po známých a snažíme se najít člověka, který práci odvede kvalitně podle našich představ. I pří výběru vhodného lékaře se můžete obrátit na své přátele a známé nebo na svého praktického lékaře nebo jiného specialistu.

2. Zkušenosti a zaměření hrají důležitou roli

Pokud vám byl nějaký lékař doporučen nebo jste ho našli na vlastní pěst, podívejte se na jeho klinické zkušenosti a profesní zaměření. I v rámci urologie totiž existují různé specializace. Někteří lékaři se tak zaměřují například na problematiku úniku moči (močové inkontinence), jiní zase na onemocnění prostaty či mužských pohlavních orgánů.

3. Pročtěte si hodnocení pacientů

Před případnou návštěvou lékaře je také vhodné pročíst si hodnocení od pacientů, které již v minulosti ošetřoval. I když se vždy najdou věčně nespokojení pacienti, negativní recenze by v lékařově profilu rozhodně neměly převažovat. Jak se totiž správně říká, na každém šprochu je pravdy trochu.

4. Komunikace je základ

Podal vám lékař při první návštěvě ruku a představil se vám? Ignoruje vyzvánějící telefon a plně se věnuje rozhovoru s vámi? Odpovídá na všechny vaše otázky? Když odcházíte z ordinace, měli byste se cítit spokojení, i když lékař zatím váš problém nevyřešil. Lidský přístup, ochota a pochopení jsou totiž pro řešení problému často důležitější, než složitá vyšetření a hromada předepsaných léků.

5. Pohlaví lékaře (ne)rozhoduje

Ať už si to připouštíte nebo ne, urologie je obor, který se zabývá poměrně choulostivými partiemi těla. Vybírejte tedy svého lékaře nejenom podle zkušeností, ale i podle toho, zda s ním budete moct řešit svůj problém bez jakéhokoli studu.

(holi)

Zdroj: https://www.healthgrades.com/procedures/8-tips-for-choosing-a-urologist | http://www.urologists.org/article/basics/how-to-find-and-choose-a-urologist