Novinky

Vybírejte zdravotnické zařízení zodpovědně – vyplatí se to!

Zodpovědný pacient je takový, který dbá na prevenci, nepodceňuje příznaky onemocnění a především si vybírá kvalitní a prověřené zdravotnické zařízení, které poskytuje péči na vysoké odborné úrovni. Mezi takové se řadí i MEDICINA PLUS. Zájem o pacienta můžete poznat v případě zdravotnických zařízení, která nabízejí více specializací tzv. „pod jednou střechou“, podle mnoha faktorů. K těm nejdůležitějším patří provázanost lékařské péče mezi jednotlivými ambulancemi. Mnoho zdravotních problémů může souviset s několika různými obory péče, a tak je například v případě urologických problémů vhodné podstoupit i gynekologické vyšetření. Pokud spolu ambulance při vyšetření a léčbě spolupracují, pro pacienta to znamená nejen komfort, ale především jistotu, že zdravotní stav bude posouzen opravdu komplexně.

Vybírejte zdravotnické zařízení zodpovědně – vyplatí se to!

Pro péči si vyberte kvalitní zařízení

Na co dalšího byste se měli v rámci zodpovědného přístupu ke zdravotní péči zaměřit?

Volte zařízení, kde budou vstřícní k vám i vašim rodinným příslušníkům a budou naslouchat vašim dotazům.

Spolupráce zdravotnického zařízení s odborníky v daném oboru a široká škála diagnostických metod jsou důkazem, že zařízení dbá na kvalitu poskytované péče.

Zájem o co nejkvalitnější péči o pacienta dokládají i praktické záležitosti jako vlastní odběrové místo a lékárna.

Zodpovědnost za sebe i své blízké

Zodpovědnost pacientů v oblasti lékařské péče může spočívat i v tom, že dbají o zdraví svých rodinných příslušníků. Zejména starší lidé bývají v péči několika odborných lékařů, a tak ocení pomoc s výběrem vhodného zařízení, kde mohou navštěvovat více specialistů. Příkladem vhodné kombinace může být neurologie a rehabilitace.

Pokud jde o pečlivý výběr péče o děti, vyplácí se vyhledat odborného lékaře, který se v rámci svého oboru zaměřuje právě na dětské pacienty. Svěřit péči o svého potomka do rukou zkušeného dětského urologa či dětského fyzioterapeuta znamená krok správným směrem.

(pak)

Zdroje:

http://www.webmd.com/balance/features/patient-matters-family-exam#2 | http://www.medicinaplus.cz/